• Zor Bir Sunuş Yazısı…

  Yayın Kurulu

  img1 

  Ceren ÖZVERİ    (1993 - )   Anısına 

   Zor Bir Sunuş Yazısı 

  Çalışma ve Toplum dergisinin 70. sayısıyla karşınızdayız. Dergimizin sunuş yazıları 4. sayıdan başlayarak 65 sayıdır yayın yönetmenimiz sevgili Murat Özveri tarafından kaleme alındı. 70. sayımıza özgü olarak bu görevi Yayın Kurulu olarak üstleniyoruz.

  Yayın yönetmenimiz Murat Özveri soyadıyla müsemma bir şekilde Çalışma ve Toplum dergisinin yayımını en zor koşullarda dahi hiç aksatmadı. Çalışma ve Toplum hep zamanında çıktı. Kızları sevgili Ceren’in sekiz yıl önce başlayan ağır hastalığı süresince bir yandan onun tedavisiyle yakından ilgilendi, bir yandan da derginin bütün işlerini büyük bir özveri ile yürüttü. Murat Özveri iyi bir baba ve iyi bir yayın yönetmeni oldu. İki zor işi birlikte ve layıkıyla yaptı, yapıyor ve yapacak.

  Nezaket ve Murat Özveri’nin sevgili kızları Ceren yakalandığı amansız hastalık ile son ana kadar ve büyük dirençle mücadele etti. Şimdi kelimelerin kifayetsiz olduğu, sözün bittiği yerdeyiz. Sevgili Ceren’i 14 Haziran 2021 günü 28 yaşında kaybettik. Arkadaşlarının ifadesiyle “Bu dünyadan neşeli, dirayetli bir kaya güvercini geçti.” Çok erken ve çok acı bir kayıp; yattığı yer incitmesin, huzur içinde uyusun sevgili Ceren.

  Şairin dediği gibi “Her ölüm erken ölümdür.” Fakat anne ve babalarının çocuklarının arkasından ağlaması ne tarifsiz ve onulmaz bir acıdır! Özveri ailesinin acısı büyük. Nezaket ve Murat Özveri’nin, Ceren’in kardeşleri Cemre ve Yağmur’un acılarını içimizde hissediyor, sabır ve başsağlığı diliyoruz.

  Biliyoruz ki Ceren de babasının gözbebeği olan derginin yayımının aksamasını istemezdi. Murat da her şeye rağmen dergi çıksın istedi. Nitekim Murat son ana kadar 70. sayının bütün işleri ile uğraştı. 70. sayının az sayıda kalan işini yayın kurulunun ve hazırlık ekibindeki arkadaşlarımızın elbirliği ile bitirdik. Bir teselli değil elbette ama yayın yönetmenimizin bu acı günlerinde derginin yayımını aksatmayarak kendisine karşı görevimizi yapmaya çalıştık.

  Yayın Kurulu olarak 70. sayımızı Ceren Özveri’nin anısına ve yaşam mücadelesine armağan ediyoruz. Bunun, Murat Özveri’nin sevgili kızının en zor zamanlarında dahi aksatmadığı yayın yönetmenliği titizliğine küçük bir vefa olarak kabul edilmesini istiyoruz. Ne yazık ki elimizden sadece bu geliyor…

  70. sayımızda da Yargıtay 9. ve 10. Hukuk Dairelerinin vermiş olduğu toplam 70 adet karar ile üç adet Hukuk Genel Kurulu kararı yayımlanmıştır. Kararların derlenmesinde ve tasnif edilmesinde vermiş olduğu katkılardan dolayı Av. İrfan Taşkın’a teşekkür ederiz.

  Yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize, her zaman olduğu gibi derginin basımında büyük emek veren DİSK Birleşik Metal-İş sendikası Basın Yayın Servisindeki arkadaşlarımıza, emeği geçen, eleştirileri ve önerileriyle katkı sunan herkese teşekkür ediyor, 71. sayıda yayın yönetmenimiz Murat Özveri’nin sunuşuyla yeni bir Çalışma ve Toplum dergisinde buluşmayı diliyoruz.

  Yayın Kurulu

   

© 2019 - ÇALIŞMA VE TOPLUM DERGİSİ