• Sunuş

  Murat ÖZVERİ

  img8 

  Prof. Dr. A. Gürhan Fişekin anısına...

   

  57. sayımızla tekrar merhaba.

  Bu sayımızda da artık gelenek haline getirdiğimiz “Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nin Emek Oturumu” bildirilerini Çalışma ve Toplum Dergisi özel sayısı olarak yayınlamaya devam ediyoruz. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi Emek Oturumu bildirilerini bastığımız tüm sayıların editörlüğünü değerli hocamız, dergimiz Yayın Kurulu üyesi Prof. Dr. Ahmet Makal yapmıştır. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

  15. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’ndeki Emek Oturumu 2017 yılı başlarında, kaybettiğimiz A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi emekli öğretim üyesi değerli hocamız Prof. Dr. A. Gürhan Fişek anısına gerçekleştirilmişti. Hocamız anısına gerçekleştirilen Emek Oturumu bildirilerinden oluşan bu özel sayıyı hocamızın anısına çıkartıyoruz.

  Kongreyi düzenleyerek bu özel sayıda yer alan bildirilerin sunulmasını sağlayan Türk Sosyal Bilimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Oğuz Oyan ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu ile derneğin diğer yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.

  57. sayımızda da Federal Mahkeme kararları, Yargıtay 9,10,21 ve 22. HD’lerinin, ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun vermiş olduğu toplam 75 adet karar yayımlanmıştır.

  Yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize, her zaman olduğu gibi derginin basımında büyük emek veren Birleşik Metal-İş Basın Yayın Servisindeki arkadaşlarımıza ve emeği geçen, eleştirileri ve önerileriyle katkı sunan herkese teşekkür ediyor, 58. sayıda birlikte olmayı diliyoruz.

© 2019 - ÇALIŞMA VE TOPLUM DERGİSİ