• Sunuş

  Murat ÖZVERİ

  48. sayımızla tekrar merhaba.

  Bu sayımızda dokuz makaleye yer verdik.

  48. sayımızda da Yargıtay 7, 9, 10, 21 ve 22. HD’lerinin ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun vermiş olduğu toplam 70 adet karar yayımlanmıştır.

  Dergimiz ilk sayısından itibaren Alman Federal Mahkeme Kararlarından örnekler yayımlamaktadır. Bu kararları hiç bir sayıda aksatmadan çevirip bize yollayan değerli hocamız Prof. Dr. Alpay Hekimler önemli bir ödül alarak bizleri gururlandırmıştır. Prof. Dr. Alpay Hekimler’e 16 Aralık 2015 tarihinde Avusturya ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerinin geliştirmesine sağlamış olduğu üstün katkılarından dolayı,  Avusturya Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Heinz Fischer tarafından “Avusturya Federal Cumhuriyeti Altın Üstün Hizmet Nişanı” verilmiştir. “Avusturya Federal Cumhuriyeti Üstün Altın Hizmet Nişanının, Prof.Dr. Alpay Hekimler’e Sayın Cumhurbaşkanı Dr. Heinz Fischer tarafından taktim edilmesinin gerekçesi, özetle başta, uzun yıllardan beri Graz Karl Franzens Üniversitesi ile Linz Johanes Kepler Üniversitesinde gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarının yanında, iki ülkenin birbirine daha yakınlaşmasını sağlayan kültürel ve ekonomik katkılardan ve böylelikle uluslararası ilişkilerinin geliştirilmesi” olarak açıklanmıştır.  Çalışma ve toplum ailesi olarak bizde Alpay hekimler Hocamızı kutluyoruz.

  Yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize, her zaman olduğu gibi derginin basımında büyük emek veren Birleşik Metal-İş Basın Yayın Servisindeki arkadaşlarımıza ve emeği geçen, eleştirileri ve önerileriyle katkı sunan herkese teşekkür ediyor, 49. sayıda birlikte olmayı diliyoruz.

© 2019 - ÇALIŞMA VE TOPLUM DERGİSİ