• Sunuş

  Murat ÖZVERİ

  Sunuş

  74. sayımızla tekrar merhaba.

  Prof. Dr. Öner Eyrenci hocamızı kaybettik. Yetiştirdiği binlerce öğrenci ile, yazıkları, konuştuklarıyla iş hukuku alanına çok büyük katkılar yapmış değerli bir hocamızı daha zamansız yitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğrencileri, dostları yazdıklarıyla hocamızı uğurluyorlar.

  73. sayımızda da Yargıtay 9,10 HD’lerinin, vermiş olduğu toplam 71 adet karar, 4 adet HGK yayımlanmıştır.

  İlk sayımızdan elinizde ki 74.sayıya kadar aksatmadan Alman Federal Mahkeme Kararlarını çevirip bize ulaştıran Prof. Dr. Alpay Hekimler hocamıza, son iki sayıdan itibaren iş hukukuna ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını çevirme görevini üstlenen Arş. Gör. İrem Çelik ve Arş. Gör. Osman Can Serttaş’a, Yargıtay kararların taranmasında büyük emekleri olan Av. İrfan Taşkın ve Av. Adil Anlama‘ya dergiye gelen makalelerin takibinde bize katkı sunan genç dostlarımız, Dilan Kıran ve Dr. Feyza Turgay’a teşekkür ediyoruz.

  Yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize, alan editörlerimize, her zaman olduğu gibi derginin basımında büyük emek veren Birleşik Metal-İş Basın Yayın Servisindeki arkadaşlarımıza ve emeği geçen, eleştirileri ve önerileriyle katkı sunan herkese teşekkür ediyor, 75. sayıda birlikte olmayı diliyoruz.

   

   

  Yayın Yönetmeni

  Dr. Murat ÖZVERİ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

© 2019 - ÇALIŞMA VE TOPLUM DERGİSİ